ویتامین ث یک ویتامین محلول در آب است و ممکن است قبل از غذا و‌ با معده ی خالی یا بعد از غذا (با معده ی پر) مصرف شود. یعنی غذا جذب آنرا تحت تاثیر قرار نمی دهد. ویتامین ث را می توان در هر زمان از شبانه روز مورد استفاده قرار داد.
 
مکمل های آرژنین را در هرزمان از شبانه روز می توان مورد استفاده قرارداد. جهت بهبود عملکرد ورزشی یا کمک به رفع اختلالات نعوذی، بهتر است دوز بزرگتری را یک ساعت قبل از ورزش یا مقاربت استفاده کرد.
 
ویتامین E محلول در چربی است. ویتامیـــن های محلول در چربــی (A, E, D, K) بعد از غذا بهتــر جذب می شوند. در صورتی که با غذاهایی که دارای چربی مفید هستند مصرف شود، جذب بهتر و تاثیر بیشتری خواهند داشت.
 
قرص های مولتی ویتامین مجموعه ای از ویتامین های محلول در چربی ( ویتامین های AوDوKوE) و ویتامین های محلول در آب (ویتامین C و ویتامین های گروه B) هستند. گاهی مواد معدنی مانند روی، کلسیم و… رو هم با ویتامین ها همراه می کنند که این محصولات موسوم به مولتی ویتامین مینرال هستند. ویتامین های محلول در چربی بعد از غذا بهتر جذب می شن. از طرفی مصرف ویتامین های گروه B با فاصله نزدیک قبل از خواب کیفیت خواب برخی افراد رو‌ تغییر می ده و خوابشون رو سبک تر می کنه. با توجه به این نکات زمان مناسب تر برای مصرف مولتی ویتامین صبح یا ظهر بعد از غذاست.
 
بهتر است گلوکزامین به منظور کاهش احتمال بروز عوارض گوارشی بعد از غذا استفاده شود.
 
خیر، با توجه به اینکه برخی از داروها، بایستی در محیط قلیایی روده باز شوند، مصرف خوراکیهای قلیایی کننده مثل لبنیات می تواند باعث کاهش کارایی قرص گردد .
 
خیر، با توجه به وجود ماده باز کننده در فرمولاسیون قرص ها که جهت باز شدن نیاز به جذب آب دارد، صرف آب الزامی است (در غیر این صورت، قرص بدون باز شدن، دفع خواهد شد).
 
در مسمومیت های دارویی و شیمیایی ابتدا باید بدانیم فرد مسموم دچار چه نوع ماده ای شده و چه مقدار ،چه موقع و از چه راهی مصرف شده است. اگر بیمار هوشیار بود با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با شماره 1490 یااورژانس 115 تماس گرفته و در خصوص اقدامات بعدی سوال نمایید.